Wnętrze samochodu Fiat 125 P

We wnętrzu samochodu zastosowano wyposażenie i urządzenia które zwiększają wygodę jazdy i przyczyniają się do mniejszego zmęczenia podróżujących.

Wygodę zapewniają duże podłokietniki na drzwiach (tylne z popielniczkami), trzy uchwyty nad drzwiami pasażerów (tylne z wieszakami), popielniczka i zapalniczka z przodu samochodu, kieszenie na dokumenty w łaszkach przeciwsłonecznych, półki na drobne przedmioty pod tablicą rozdzielczą i na osłonie skrzynki biegów oraz schowek w tablicy rozdzielczej. W celu ograniczenia zmęczenia, jadący mogą regulować w dużym zakresie siedzenia przednie oraz wentylację i ogrzewanie we wnętrzu samochodu.

Regulacja siedzeń przednich ma wpływ również na wygodę jazdy na miejscach tylnych. Większe przesunięcie siedzeń do przodu zwiększa bowiem możliwość wygodnej jazdy na miejscach tylnych.

Do regulacji przesuwu siedzeń służy dźwignia. Wychylenie dźwigni do dołu odblokowuje prowadnice i umożliwia przesuwanie siedzenia Do regulacji pochylenia oparcia służy cięgno z uchwytem – przesunięcie uchwytu (2) do góry umożliwia zmianę (skokową) kąta oparcia, a pokręcenie uchwytu umożliwia dalsze (bezskokowe) regulowanie.  Wentylację i ogrzewanie uzyskuje się wykorzystując poza urządzeniem ogrzewczo-wentylacyjnym możliwość opuszczania szyb w drzwiach przednich i tylnych.

Przyciski w drzwiach  służą do blokowania zamka . uniemożliwiając otwarcie drzwi z zewnątrz.

Bez wyciągania przycisku, otworzyć można jedynie przednie drzwi.  W celu otworzenia tylnych drzwi najpierw należy przycisk przesunąć do góry potem pociągnąć za klamkę. Takie blokowanie zamków tylnych drzwi zastosowano w celu utrudnienia otwierania ich przez dzieci.

Miejsca mocowania pasów bezpieczeństwa  umożliwiają zamontowanie pasów dla wszystkich pięciu osób. Przedni; siedzenia są wyposażone seryjnie w trzypunktowe pasy statyczne  mocowane w miejscach A, B, C. Tylne boczne siedzenia mona być wyposażone w trzypunktowe pasy statyczne, a siedzenie środkowe w dwupunktowy pas biodrowy (mocowań w miejscach G). Nadwozie jest również dostosowane do zamontowania dla przednich siedzeń trzypunktowych pasów bezwładnościowych Do zamontowania zwijadeł służą miejsca H na słupku środkowym.

Wykładziny wnętrza na podłodze, bokach i dachu oraz dodatkowe warstwy głuszące i izolujące umieszczone pod tymi wykładzinami powodują, że nie dokuczają warunki atmosferyczne (mrozy, upały) oraz hałas. Należy jedynie umiejętnie wykorzystywać urządzenie ogrzewczo wentylacyjne i nie nadużywać otwierania okien powodującego wzrost hałasu.